Červen 2007

Přibyly fotky

28. června 2007 v 2:35 | Marek Hladík
Milé návštěvnice, milí návštěvníci,
máme za sebou poslední schůzku tohoto školního roku. Během ní jsme se byli podívat na Petříně, kde jsme hlavně zkoušeli, jaká je vlastně ta Petřínská rozhledna. Nu, nezklamala.

Jinak bychom vám všem chtěli poděkovat za všechnu přízeň, pomoc a důvěru, které jste nám letos dali. Některé akce tím byly zpříjemněny, jiné by se bez toho ani neuskutečnily. Po prázdninovém odpočinku se těšíme na navázání na letošek. Pravidelné schůzky začínají od října a první víkendová akce bude už na konci září.


A ještě malé P.S.: K fotkám z Letova přibyla nová složka s obrázky od Rebeky. A nezapomínejte přes prázdniny na tyto stránky, nikdy nevíte, co se na nich může objevit!

Výprava na tábořiště

27. června 2007 v 0:41 | Marek Hladík
O tomto víkendu, 22.-24.6., jsme podnikli výpravu na místo, kde se bude konat náš letní tábor. Kde to vlastně bude? V Mutyněvsi, což je kousek jižně od Jindřichova Hradce, od Prahy něco kolem 140 km. Je to kraj na pomezí jižních Čech a Vysočiny a z obojího má to nejzajímavější - z jihu rybníky a z Vysočiny kopce. Když se to dá dohromady, leží Mutyněves přes 500 m nad mořem a u tábořiště je pěkný čistý rybník. Co jsme všechno stihli? Najít starostu a ohlásit se mu, najít lékaře a také se mu ohlásit, najít sběrný dvůr (pro tříděný odpad) a najít nejbližší prase (pro tříděný odpad z kuchyně). Jinak jsme pilně procházeli okolí, turistické stezky schůdné i schůdné méně, testovali jsme kvalitu místní úzkorozchodné dráhy (byla dobrá) provozované spol. JHMD a úroveň pohostinství v okolí. Tábořišti samotnému moc nezchází a bude připraveno. Jsou na něm postavena "pódia" pro podsadové stany, K-budky stojí na svých místech, kuchyni nezbývá moc k dohotovení a voda je zavedena tam, kde bude potřeba. Na vše se můžete podívat, v galerii je množství obrázků dokumentujících celou naši cestu.
Hawgh.

Ve středu 20.6. není schůzka!

14. června 2007 v 11:40 | Marek Hladík
Škola J.J. bude v přírodě a budova bude proto uzavřena.

Akce Letov

14. června 2007 v 1:16 | Marek Hladík
Tuto středu pro nás byl cílem areál leteckého závodu Letov v Letňanech. V něm na nás čekalo k prohlídce několik malých letadel, Cessen, a hlavně - letecký trenažer. Na něm si děti zkusily odpilotovat okruh kolem letiště, včetně vzletu a přistání. Kupodivu jim to šlo. Měli jsme tentokrát i pestrý doprovod, mimo rodičů a prarodičů dětí se k nám přidaly i americké studentky, se kterými někteří suverénně anglicky konverzovali a sklízeli tím úspěch. Velký dík patří mamince Miloše V., díky které jsme se na toto zajímavé místo dostali, a samozřejmě i obsluze simulátoru, zaměstnancům společnosti Let´s fly. A ovšem zapomenout nesmíme ani na ty, kteří se k nám přidali i těm, kteří nám umožnili dřívější odchod, bez toho bychom se do Letňan podívat nestihli.
Po dnešku se ze všech stali, alespoň na nějaký čas, letečtí nadšenci.
P.S.: Něco víc o simulátoru se dozvíte na adrese: http://www.czechinfo.aero/news.aspx?newID=66

Není TTO jako TTO

7. června 2007 v 13:56 | Marek Hladík
Tyfloturistický oddíl při škole Jaroslava Ježka a sdružení na jeho podporu jsou poněkud jazykolamné názvy pro, z pohledu zvenčí, totéž. Bohužel, jak ke své pramalé radosti zjišťujeme, nemůžeme vyloučit, že název Tyfloturistický oddíl, TTO, nebo snad i naše logo (sluníčka na pochodu), ne(zne)použije i někdo jiný. Poznávacím znamením práce historického, registrovaného a originálního TTO je zpráva o akci na těchto, oficiálních i Honzových stránkách.

Dřívější odchod!

7. června 2007 v 13:45 | Marek Hladík
Příští středu, 13.6., prosím všichni přijďte už ve 14:30!!! Jedeme totiž do Letňan odletět s leteckým trenažérem. Přistát bychom měli ve Škole JJ jako obvykle, v 18:00. Případné potíže oznamte v diskuzi pod tímto příspěvkem, pokusíme se vám vyjít vstříc.

Děkujeme!

Fotky ze středy 6.6.

7. června 2007 v 13:20 | Marek Hladík
Vkládám fotky z poslední středeční schůzky. Nebo spíš z její části, kde nebylo tolik rušno. Pak jsme měli ruce plné práce a foťák už se do nich nevešel. Původně jsme měli v plánu výpravu na Petřín a rozhlednu, což nám ale lijavec zhatil, a tak jsme si četli Boříkovy lapálie, stavěli stan a hráli "kimovku", paměťovou hru. Hodní byli VŠICHNI, dokonce i vedoucí.